Liepos 15–19 d. Liuksemburge įvyko pirmoji lietuviška 6–10 metų amžiaus vaikų literatūrinė dienos stovykla “Bitutės knygų pasaulyje”. Ją organizavo Liuksemburgo lituanistinė mokykla “Avilys”, iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, o vedė programos “Vaikų žemė” duetas iš Vilniaus Justinas Vancevičius ir Milda Noreikaitė.

 

Idėja pakviesti “Vaikų žemę” surengti stovyklą Liuksemburge kilo mokyklos ”Avilys” organizatorių komandos narei Jolantai Švedkauskaitei, kuri pagal programą “Lyderių laikas” surengtame seminare dalyvavo “Vaikų žemės” surengtose dirbtuvėse, susidomėjo jų taikomais knygas pamėgti skatinančiais metodais ir susipažino su jos vadovu Justinu Vancevičiumi. Per metus ši pažintis išsirutuliojo į vasaros dienos stovyklą, kurioje aktyviai ir labai noriai dalyvavo 12 Liuksemburge gyvenančių lietuvių kilmės vaikų.

 

Stovyklos programa buvo išties turininga, o didžiausiu jos akcentu tapo dviejų populiarių Lietuvos vaikų rašytojų – Kotrynos Zylės ir Tomo Dirgėlos – apsilankymas. Rašytoja ir knygų iliustratorė Kotryna Zylė vaikus supažindino su dviem savo knygom “Milžinas Mažylis” ir “Didžioji būtybių knyga”. Stovyklautojai klausėsi legendų, kūrė gyvą Lietuvos žemėlapį, susipažino su įvairiomis baisiomis ir smagiomis būtybėmis, kūrė jų kaukes. Vaikų rašytojas ir LRT laidos “Domas ir Tomas” vedėjas Tomas Dirgėla pasakojo vaikams apie nonsenso istorijų kūrimą ir iliustravimą, savo parašytas knygas “Lukas Šiaudelis deda iš viršaus” ir “Benas – sapnų siuvėjas”, buvo organizuojami Didžiausio miegaliaus ir Geriausio krepšininko konkursai. Po abiejų susitikimų su rašytojais stovyklautojai buvo apdovanoti rašytojų knygomis su palinkėjimias ir autografais.

 

Kitomis stovyklos dienomis vyko daugybė smagių veiklų: teatro pjesių skaitymas ir teatro užsiėmimai, žongliravimo kamuoliukų gamyba ir mokymasis žongliruoti, literatūrinė estafetė ir pasakų veikėjų bingo. Stovyklą vainikavo paskutinę stovyklos dieną įvykęs vaikų surengtas pasirodymas tėveliams. Susirinkę tėveliai smagiai žiūrėjo nuotaikingą stovyklos vedėjų ir stovyklautojų sukurtą filmuką, vaikų teatro pasirodymą, būtybių šou ir dalyvavo smagiame Geriausio krepšininko konkurse, per kurį vos nesumuštas pasaulinis kamuolio mušimo į žemę rekordas!

 

Penkias dienas trukusi stovykla prabėgo akimirksniu. Liko naujai užsimezgusios ir sutvirtėjusios draugystės, daug smagių įspūdžių, šypsenų, juoko, stipresnė meilė knygoms, lietuvių kalbai, tradicijoms. Mokyklos “Avilys” komanda labai džiaugiasi, kad nors ir nedideliam, bet labai aktyviam mažųjų Liuksemburgo lietuvaičių būriui buvo suteikta tokia svarbi galimybė bendrauti lietuviškai, prisiliesti prie lietuviškos vaikų literatūros, teatro, gyvai susitikti ir pabendrauti su dviem populiariais vaikų rašytojais ir, tikimės, dar labiau sustiprinti savo norą pažinti Lietuvą ir stiprinti ryšį su ja.

 

Tariame didelį “AČIŪ” Lietuvos kultūros tarybai, stovyklos vedėjams Justinui ir Mildai, į Liuksemburgą atvykusiems rašytojams Kotrynai ir Tomui, tėveliams ir, žinoma, mažiesiems stovyklautojams. Pirmas blynas, atrodo, visai neblogai iškepė ir buvo skanus J Tikimės pasimatyti antrojoje stovykloje kitais metais!

 

   

   

 

Stovyklos pabaigos filmukas